Software a aplikace

Software a aplikace

Notové záznamy, které nabízí náš online obchod Supernoty, mají dvě možnosti zobrazení – jsou v databázi uloženy jako soubor v notačním programu Sibelius, nebo jako PDF soubor. Liší se od sebe nejvíce způsobem práce s notami před zakoupením. Noty zapsané v PDF souboru lze prohlížet a tisknout, noty v Sibeliovi navíc i přehrávat a transponovat. Uživatel může pohybovat stránkami partitury s pomocí touchpad (trackpad), dotykovou obrazovkou, kolečkem nebo s myší a využít tak maximálně prostor obrazovky ve vztahu k velikosti notového záznamu.

Přehrávání

Pokud jsou noty zapsány v Sibeliovi, je možné je přehrávat přímo ve webovém prohlížeči. Zvukové ztvárnění zobrazovaných not je generováno na serverech Sibelius vysoce kvalitním způsobem, s použitím hudebních vzorků ze zvukové banky Sibelia. Noty tak uslyšíte téměř tak, jak budou znít na vašem nástroji, když je zvládnete zahrát.

Tisk

Supernoty po koupi not umožní vytisknout kopii (nebo vyšší počet kopií, jsou-li řádně zakoupeny) přímo z vašeho webového prohlížeče.

Podpora prohlížečů

Sibelius Cloud Publishing, na němž je náš systém postaven, by měl bez problémů dobře fungovat s jakýmkoli HTML5 kompatibilním prohlížečem. Držíme krok s vývojem prohlížečů a neohlížíme se vzad. Pouze následující typy prohlížečů jsou podporovány a zobrazování by mělo být bezproblémové.
Pro PC Chrome 39+, Firefox 34+ a Internet Explorer (Edge) 10+. Pro Macintosh pak Safari 8+ (vyžaduje OSX Yosemite).

Podporované prohlížeče

Některé starší verze prohlížečů proto nemusí pracovat řádně při práci se sibeliovskými soubory.

Upozornění pro uživatele iOS a Androidu
Tyto platformy v současné době nejsou Sibelius Cloudem Publishing podporovány, firma Avid tento problém řeší a budeme vás informovat, jakmile bude odstraněn. V praxi to znamená, že se vám interaktivní náhled not nestáhne celý, a noty nebude možné na těchto zařízeních přehrávat (např. iphone, ipad), bude možné noty pouze transponovat. Prostý náhled se vám však bez problému zobrazí.